Mano dienoraštyje daromas remontas. Atsiprašau už iškilusius nepatogumus. :}

2009-04-30

Japoniško knygos: ne broliai Murikami.

Visi turime skirtingų maniakiškų polinkių. Pavyzdžiui aš negaliu pradėjus skaityti kokią nors knyga sustoti, kad ir kiek darbų ar reikalų turėčiau. Knygos numalšina mano liūdesį, numušą pradėjusią kilti temperatūrą ir išgydo peršalimą.. įkvepia ką nors sukurti ar priverčia apmąstyti savo gyvenimą... ir šiaip - skaitymas tai jėga ir malonumas, kurį įstojimas į lietuvių filologiją vos nesužlugdė. :o

Tai gi pastarosios dvi mano perskaitytos knygos turi du keistus sutapimus - jas parašė asmenys, kurių pavardės yra Murikami ir abudu yra japonai. Aš specialiai jų nesirinkau, neieškojau, bet viena knyga man pateko į rankas už du litus blusų turguje, o kita - per eilinį išpardavimą knygyne.

Ryu Murikami 69. Perskaičiau šią knygą per 3-4 valandas, kai jaučiausi persišaldžiusi ir pradėjau karščiuoti, geriant karštą arbatą ir klausantis bosine gitara grojamos gamos. Kokios knygos tikėjausi - tokią ir gavau: lengva, paprasta, gal truputį paaugliška, bet labai maloni skaityti, rekomenduotina visiems, kurie nenori neiko rimto skaityti, o nori tik atsipalaiduoti su knygele rankoje. Įvertinimas: 7 iš 10.

Haruki Murikami Prisukamo paukščio kronikos. Šiai knygai įveikti prireikė keturių dienų su pertraukomis, per kurias stengiausi naujuosius namus paversti panašius ne į sandėlį, o nuosavus namus. Užkabinanti knyga. Kiekvienas perskaitytas skyrius tik dar labiau skatina norą sužinoti kaip įvykiai klostysis toliau. Intriguojantys veikėjai bei įvykiai, kurie taip keistai persipyne vienas su kitu, kad kartais net apatinis žandikaulis atvėpsta. Seniai skaičiau tokią įtraukiančią knygą. Rekomenduoju visiems, kurie skaitydami mėgsta pamąstyti ir kuriuos traukia mistiškoji mūsų gyvenimų dalis. Įvertinimas: 9 iš 10.

1 komentaras:

  1. Mažutis pataisymas: Haruki pavardė yra ne Murikami, o MurAkami.
    Sėkmės! Tavo puslapis labai šiltas! :)

    AtsakytiPanaikinti